Terorismus-stereotyp večerních zpráv

detalle.jpg

Monotónní stereotyp, který produkuje stav vydání bezmyšlenkovitého souhlasu. Asi tak nějak by se dal popsat pocit při čtení novinových zpráv o dalším teroristickém útoku. Velice chytře podaná zpráva o nelidském vraždění civilistů, kteří svou nevinnost dosvědčují před televizními kamerami, když vedle nákupní tašky schne kaluž krve. Otázka k zamyšlení je jasná, kdo za to všechno může?


 Začněme u samotného principu teroristického útoku. Tento čin má vždy pouze jednu úlohu, musí při něm zemřít nevinní lidé, pokud možno brutálně a neočekávaně, však vždy v blízkosti někoho, komu se to bude nějakým způsobem hodit. Většinou, opravuji, vždy je obviněna jistá teroristická buňka, která své členy spojuje v jakousi osvobozující armádu. Tato armáda, dle zpráv bezpečnostních služeb, žije kdesi v horách, zalezlá v norách, nepoužívající výdobytky moderního světa, však tak nebezpečná, že se jí vždy podaří husarský kousek v podobě masakrů daleko od tepla domácí jeskyně. Do pozadí se dostává tedy důvod, proč to vlastně dělají? Jsme krmeni propagandou o nutnosti osvobodit Blízký východ, ale od koho? Neposlušně nevěřím, že důvodem jsou jeskyní lidé, kteří dokáží svými útoky zničit cíle tak střežené, jako jsou mrakodrapy v New Yorku. Do opozice se tak dostává neočekávaný fakt. Co takhle využít záměrně vyvolaný strach k obhajobě svých činů? Proč vždy po nějakém teroristickém útoku dojde k projednávání ve Washingtonu o počtu amerických vojáků v daném místě? Proč Georgie Bush opět ospravedlňuje tažení na Blízký východ vždy po „bombovém útoku“? 


Kapitalistický princip terorismu je jakýmsi obchodním artiklem. Je rok 2008, vyhlídky do budoucna s ropou nejsou moc dobré, hrubé odhady o vytěžitelnosti zásob jsou okolo roku 2050. Více než 68 % mají Arabové. Jakou měrou tento fakt ovlivňuje myšlení politiků USA? Do jaké míry můžeme věřit, že jejich tažení skrze Afghánistán a Irák zapříčinil jeden muž, který ze své jeskyně naplánoval útok na Světové obchodní centrum v NY? Možná má zarputilost vůči aroganci George Bushe, možná informace z politicky nekorektních zdrojů, možná to vše dohromady mi dává podnět k nevěření pohádce o úmyslech expanzivní politiky USA za cílem přinést na Blízký východ demokracii se svobodou. My jsem ti hodní kluci ze zámoří a chceme vám tu pomoci, abyste se měli lépe, ale nebojte, nic za to chtít nebudeme. To je přece nesmysl. 


A nyní do finále ve velkém stylu. Co si myslíte, je možné, že Američané (obecně řečeno) by mohli použít k dosažení svých cílů i toho, že by použily strategii, ve které figuruje název terorismus? S podivem je i to, že v minulosti již takové náznaky byly a dokonce se o nich dozvěděla i veřejnost. Sice způsobem ovlivněným opět politiky, ale informace a důkazy byly. Dokonce CIA je zveřejnila ve své výroční správě, která byla směřována, budete asi překvapeni, Georgeovi Bushovi. Přečtěte si také

 1) http://www.prefer-statement.info/b0074.htm

 2) http://www.prefer-statement.info/b0085.htm


Zamyslet se a uvědomit si širší souvislosti nám otevírá cestu k poznání. Vím, že toto poznání je hnusné a přivádí člověka k pocitům beznaděje. Však pro růst celé společnosti je nezbytné, abychom své uvědomění prohlubovali a stávali se tak svobodnými lidmi. Pro tento čas, bohužel, alespoň ve svých duších..

Reklamy

4 komentáře to “Terorismus-stereotyp večerních zpráv”

 1. ˇKarel Srb Says:

  Je nad slunce jasné, že 11. září 2001 (útok na
  mrakodrapy v New Yorku) bylo zinscenováno
  židovskou mocí – respektive jejími řídícími
  složkami – Mossadem, CIA, případně dalšímy.
  Cíl – udržovat svět v permanentním strachu
  a vytvoření světového nepřítele v podobě
  islámského terorismu. To umožní židovstvu
  v budoucnu kdykoli vyvolat 3. světovou válku
  na jejichž troskách má být instalována jejich
  vysněná světovláda. Záminkou k 3. světové
  válce může být však prakticky cokoli. Je
  nevyhnutelná, protože byla naplánována už
  na konci 19. století – spolu s dvěmi předešlími!

 2. Cyril Novotný Says:

  Jak je vidět,internet původně vytvořený pro komunikaci univerzit úspěšně služí k šíření hlupostí ,což vyplívá z ambivalentnosti lidského konání.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: