Nemluvte nacištinou!

Na pultech se objevil nový 800 stránkový slovník. Věta, která si pozornosti moc nezaslouží. To ovšem vylepšuje dodatek vázající se k obsahu. Tento slovník je totiž univerzálním průvodcem nacistickým jazykem, rozuměno termíny a tvary, které nacisti používali během doby Třetí říše. Funkce je jasná, zřejmě má přispět k zlepšení dnešního světa, který čím dál více zapomíná na oběti, které na chování nacistů doplatili nejvíce, paušálně vzato, na oběti židovského původu. Díla se chopila média, která svou kvalitní reklamou přispívají „dobré věci“, posuďte sami zde. 

nazi_words_080201_ms.jpg

Na celé informaci mě iritují dva problémy: a) samotná existence slovníku, b) návazná mediální kampaň. 

 Slovník vytvořený za účelem ukázat, jak se v nedávno minulé době hovořilo ve společnosti, nevidím nic špatného. Samotné encyklopedie mají ten samý účel, však bohužel, vše se ztrácí v okamžiku, kdy v dané publikaci mizí pravdivé informace a jsou nahrazovány polopravdami, osobními výklady a účelným skreslování faktů. Pokud by vyšel slovník, jež by svými slovíčky vysvětloval hebrejské pojmy v talmudu, jistě by daný čtenář měl pocit, že dílo napsal člověk s názory doslova rasistickými a jistě nepatřící mezi naši společnost. 

 Je to jednoduché, neustále veřejnost masírovat důkazy o špatnosti nacistů, o holocaustu, o utlačovaném židovském národě a tak dále. Otázka k zamyšlení je tedy jasná a stručná, proč? Proč se zde vyvíjí určité snahy neustále něco dokazovat? Co kdyby někdo začal o všem přemýšlet a uvědomil si, že zdaleka ne vše, co je vepsáno v učebnicích dějepisu, je pravda? Preventivním opatřením může být cesta neustálého opakování a předkládání polopravd a lží. Dlouho opakovaná lež se jednou stane pravdou, vzpomínáte? Poslední stadia jsou již celkem prostá, dobře zvolený titulek a člověku se automaticky v mysli objeví plynové komory, umrlčí lebky, k tomu pojmy hrozné, genocidní a číslovka 6 milionů. Zbytek zprávy se už čte podjatě a zaujatě. Vlastní úsudek není možný. 

 Bod b, úloha médií. Všimněte si, že v článku je jako příklad použito pár slovíček: Endloesung, Selektion, Lager, Anschluss. Vše s kvalitními komentáři, zabaleno v balíčku, jež hovoří jasně. Dejte si pozor, nacisti byli špatní a chovali se špatně k židům. Mě už osobně tohle všechno nudí. Jsem svobodný člověk a neposlušně se mohu zamyslet,zda či ono je možné a zda či ono může být tak jak mi je předhazováno, nemyslíte? Vím moc dobře, že pravda je často trochu jinde, než ta, kterou slyším z úst systému.  A již má zkušenost mi dává tušit, že co vyjde z těchto úst, je přinejmenším podezřelé a je důležité se nad tím pozastavit a upřímně se zeptat sám sebe, proč….?!  Dělejte to samé, uvidíte svět reálněji, o to však černěji.

Reklamy

3 komentáře to “Nemluvte nacištinou!”

  1. je to trapas a hroznaj.je to hrozny.

  2. je hozké.me se nelibi jak tam ta kikina piše ze je to hrozne ….napištemi

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: