Řešení existuje, ale kde?

Zamyšlení nad samým důvodem bytí ve stávajícím systému je pro dnešní společnost nepřekonatelným problémem, však stále jednodušeji přicházejí s návrhy, jak toto sílící delirium pozastavit a vrhnout se zpátky do období blaha. Však nepřekonatelnou barierou stále zůstává, že při nepochopení problému, čili příčiny, má za následek špatné řešení a výsledkem je ještě horší situace, než byla ta před jejich pokusem. Proto je někdy lépe, kdyby tito lidé nedělali radši nic. 

geld.jpg

Tak jako se k léčení nemoci dá přistoupit pouze tehdy, když je známá příčina, platí stejné pravidlo i při léčení politických vad. Samozřejmě, že vnější příčina nemoci, která bije do očí, se dá rozpoznat mnohem snadněji, než její příčina vnitřní. A to je také důvod, proč se většina lidí nedokáže vyrovnat právě s poznatkem vnějších účinků a zaměňují je s příčinou, či se dokonce pokouší raději existenci podobné choroby popírat. A tak vidí většina z nás rozklad společnosti v první řadě ve všeobecné hospodářské krizi a z ní vyplývajících důsledků. Tyto se týkají každého jedince, což by mohlo být pádným důvodem, aby každý jedinec porozuměl této katastrofě. Mnohem méně se však širokých mas dotýká rozvrat v politickém, kulturním a eticko-morálním ohledu. U mnohých zde zcela selhává cit a dokonce i rozum. 

Že je tomu tak u širokých vrstev obyvatelstva, to je jistě pochopitelné. Ale že je i v kruzích inteligence rozvrat společnosti vnímán v první řadě jako „hospodářská krize“ a tím se uzdravení očekává ze strany hospodářství, je jednou z příčin, proč doposud nemohlo dojít k uzdravení. Teprve tehdy, až se pochopí, že hospodářství je až na druhém místě, ne-li třetím, a že politické, morálně-etické a pokrevní faktory jsou na místě prvním, teprve potom se dojde k poznání příčin dnešního neštěstí, čímž také budou nalezeny prostředky a cesty k onomu vyléčení. 

Těžko se dá tak změnit systém, který je od základu špatný a který je prorostlý prospěcháři a velkokapitalisty, jenž svým krédem moci a chtivosti peněz shlíží na obyčejné lidi jako na  čísla, která každý rok přispívají k procitnutí jejich pocitu zadostiučinění. A pouze tito odporní zloději s nutnou dávkou židovské drzosti hlásají, že prosperita státu tkví v problému samotných lidí. Bylo by samozřejmě bezvýznamné, chtít se dohadovat s těmito lháři, neztratil bych s nimi ani slovo, kdyby ovšem tento nesmysl zcela bezmyšlenkovitě nepapouškovalo tolik lidí, aniž by k tomu byli podněcováni právě zlomyslností nebo vědomou nepravdomluvností.  

Proto pamatujte, že příčiny krizí jsou ukryty daleko hlouběji, než se může na první pohled zdát. Neváhejte a neposlušně se zamýšlejte nad pravými principy a poznávejte pravdu, která se dá tak těžko vydobýt.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: