Adolf Hitler a Disneyho filmy?

Ředitel norského muzea prohlásil, že objevil kreslené komiksy, jejichž autorem je Adolf Hitler. 

whitler123.jpg

William Hakvaag, ředitel Vojenského muzea v severním Norsku, prohlásil, že v kresbách, které koupil na aukci v Německu, našel podpisy A. Hitlera. Našel barevné kresby dvou postav, Stydlíka a Doktora, z Disneyho filmu Sněhurka a sedm trpaslíků z roku 1937, které byly podepsány A.H., dále pak nepodepsanou skicu Pinocchia, který se v Disneyho filmech objevil v roce 1940. 

Jak víme, Hitler se v mládí opravdu živil jako malíř, dále je zde také fakt, že Hitler vlastnil kopii Sněhurky, kterou si prý pouštěl ve svém soukromém kině. Byl také přesvědčen, že pohádka o Sněhurce byla jednou z nejlepších. Hakvaag je přesvědčen, že tyto kresby jsou na 100% od Hitlera, opírá se též o tezi, že i kdyby šlo o padělky, tak by padělatel těžko umístil podpis kamsi dozadu na obraz, kde by se na něj nemuselo nikdy přijít. Tvrdí také, že monogramy na skicách odpovídají srovnání s Hitlerovými podpisy na jiných malbách. 

Možným důvodem k přisuzování autorství právě Adolfu Hitlerovi je také fakt zvýšení dražební ceny, čili čistě marketingový tah. Před dvěma lety se 19 akvarelů a dvě skici, vše přisuzováno Hitlerovi, prodalo za necelých 5 milionů korun.Telegraph

Reklamy

Jedna odpověď to “Adolf Hitler a Disneyho filmy?”

  1. MŮJ ŠÉF JE RAKOUSKÝ MALÍŘ :-)))

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: