Izrael – jednostranný mediální obraz

Izrael bude pokračovat ve své vojenské operaci v pásmu Gazy, která má palestinské ozbrojence přimět ukončit raketové útoky na jih Izraele. Prohlásil to v neděli izraelský premiér Ehud Olmert. Zároveň odmítl mezinárodní kritiku, že Izrael používá proti Palestincům přehnané násilí. Při pokračujících přestřelkách v Gaze zahynulo přes 60 lidí.

qana-4-year-old-girl.jpg

Pochod neonacistů, hádající se poslanci a informace o konfliktu v Izraeli. Monotónní klasické informace, které obyčejný člověk chápe snad už jako rutinu. Zkrátka nic nového pod sluncem. Docela je pak škoda, že se vytrácí pravý důvod a prapočátek těchto konfliktů, o němž hovoří celosvětově kvalitní média. A právě ti dnes rozhodují o tom, jaký obraz se bude vytvářet v majoritní společnosti. Otázkou je, zda poctivost a objektivita, nejen nad těmito choulostivými problémy, převažuje nad možností zneužití a vědomé manipulace.  

Informace, týkajících se palestinsko-izraelského konfliktu, se vytvářejí pouze z jednoho úhlu pohledu, z toho proizraelského. Při tomto posledním konfliktu, kdy zemřelo několik desítek Palestinců, připomínám že z řad civilního obyvatelstva, se opět mluví o špatnosti právě jich zabitých, nevzniká zde absolutně žádná informace pochybující o správnosti izraelského chování. V podstatě to znamená, že vše, co udělají Izraelci je správné a není nutnost o tom pochybovat, kdežto vše, co udělají Palestinci je v okamžiku bráno za špatné a zavrženíhodné! 

Třeba kdybych zde chtěl záměrně a účelně vytvořit dojem, že židé jsou špatní a že to s námi nemyslí tak nějak košer, zveřejnil bych zde účelně manipulující úryvky např. z Talmudu. Abych to ještě více opepřil, dodal bych k tomu, že tyto úryvky jsou doslovné citace z této modly židů a že je dodnes všichni židé uznávají a řídí se podle nich. Výsledek by pak byl, že každý, kdo by si tyto úryvky přečte, by v rámci svého primitivního vnitřního antisemitismu započal židy nenávidět. Je to jen teze, takže co to takhle vyzkoušet? Níže jsou zmiňované úryvky, více pak zde. 

-Rabíni, věřící a nejen oni, ale také ti, kdož se pokládají za pokrokové a marxistické židy věří, že je jejich povinností lhát a tajit špatné skutky a hříchy spáchané židy.

-Věří, že jsou povinni mlčet a podporovat a chválit izraelskou politiku.

-Stejnou povinnost žádají také od křesťanů jako oběť za hříchy, jichž se křesťané vůči nim dopustili.

-Každého, kdo se odváží odhalit skutečnost a kritizovat židy nebo izraelskou politiku, čeká obvinění z antisemitismu.Podívejme se nyní na postoje a výzvy, které se vyskytují v Halachahu, systému zákonů klasického židovství, který vychází z talmudu.

-Podle židovské víry je vražda žida jedním z největších hříchů a zaslouží si trest smrti. Civilní i náboženské soudy jsou povinni tento trest vykonat.

-Žid, který neúmyslně zabije jiného žida, je vinen pouze z pohledu zákonů nebe. Bude potrestán Bohem, nikoliv lidmi.

-Když žid úmyslně zabije góje, pak je jeho soudcem jedině Bůh. Žádný civilní ani náboženský soud nemá právo ho soudit.

-Zabít góje neúmyslně není hříchem.

Reklamy

2 komentáře to “Izrael – jednostranný mediální obraz”

  1. Židé v Evropě.Chazarský chanát,ve snaze stát se lepším jako Řím.Svolal koncil aby se vybralo to nejlepší náboženské učení.Cyril a Metoděj dorazili pozdě a Muslimové nějak neprošli.Chán rozhodl budeme Židy.Islámci odešli a křesťané pod ochranou Říma také.My jsme došli až na Velehrad a založili Moravu.Poprali jsme se s Avary a Sasánovci,Osmany.Někdo přeběhl někdo zradil.Moravud asi padl.Pak dorazil Cyril a Metoděj zcela zmateni zde založili ortodoxní Řeckou církev.Stát se rozmohl a stal se velikým díky Svatoplukovi.Židé z Chanátu o kterém do té doby nikdo neslišel.Přilezli k lepšímu korýtku.Rusové je likvidovali,Osmani také.My jsme se jich zbavili.My všichni.Všichni naši předkové.Pro neslučitelnost s naší cirkví a chápáním Řecko-římského světa ve smylu učení sv.Pavla a šiřítele Petra.100% odklon od Židovství již v roce 50 n. l. za císaře Nera.Ikdyž používáme jejich logo kříž a Krystem.Holokaust byl vyvraždění nenáviděného etnika.Zločin hanebný na pomatencích z chanátu(národu).Otázka je jestli to nebylo pro nás to menší zlo.Dějiny jsou takové.Domnívám se že jsme Západní Slované Moravané a v našem prostoru pro ně není místo.Tak jako pro černé Chazary – Romy.Černí Chazaři jsou všichni Muslimové ,Židé.Chazarský chanát bylo takové uspořádání,že bylo lepší s něho taktně utéci.Což se našim 6 kmenům za pomoci Franků/Němců podařilo kolem roku 626 až 840 podařilo.Sámo Frank pojal 12 manželek z řad Slovanů a mněl jen 35 dětí.Nejstarší syn Moravud-Král se oženil Šišni.Pak asi s němkou Brunhildou.Byl to takový Karel IV.Dlouho nevydržel asi padl za vlast.Tohle to uspořádání vyčistil Svatopluk tak důkladně,že nebylo odporu,nešetřil nikoho kdo se vzepřel.Němci se stali Slovany jinak kastrace,otroctví.Jino vyznavači se stali křeťany ,jinak napíchnout na kůl.A byl klid a mír.Proti revoltě nebo snad kázání jiného zájmu tady dohlížel Cyril a vojsko zasáhlo.Sice zmatek v evangeliju a Křeťanství ale pak se to srovnalo.Ale to je jiná kapaitla.

  2. Žádnému náboženství nevěřím snad jen trošku křesťansní protože je okolo mne ale ŽIDÉ nejsou hrozba jsou to LIDÉ!!! Ne nepřátelé nechápu vás neonacisty prosím uvědomte se že svět se může posunout k lepšímu například lety do vesmírá kdyby jsme se tu měli všichni rádi byli bychom šťastní ŽIDÉ NEJSOU PROBLÉM ŽIDÉ JSOU LIDÉ A MAJÍ PRÁVO NA ŽIVOT

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: