Chcete svobodu? Tak si ji vezměte, nebo mlčte!

Život svobodně myslícího člověka je tak trochu jako putování v jedné z těch starých stolních deskových her. Když skáčete z jednoho políčka na další, musíte si často vzít kartičku, která vás buď vrátí zpět na startovní bod, přinutí vás zaplatit peníze, sdělí vám, že máte čekat, vsadí vás do vězení, nebo je-li pozitivní, dá vám další šanci házet kostkou, dovolí vám přeskočit dopředu, nebo vás odmění nějakým jiným způsobem. Je to putování s mnoha nebezpečími a málo odměnami, které by vás případně přenesly až na konec, jako vítěze nebo, když se účastní mnoho hráčů, spíše jako poraženého. Potěšení je ve hraní, ale zvítězit je stále účelem této činnosti. 

wpgoddes-kopie.jpg

A teď, abych vám řekl pravdu, ve hře života je odměn oproti nebezpečím a návratům zpět jen velmi málo. Předstírat něco jiného, by bylo nejen falešné, ale i nesmyslné. Nepotřebujeme hráče, kteří nemůžou příjmout rizika a akceptovat neúspěchy. Šance na vítězství je také mnohem menší. Na druhou stranu prohrát ve stolní hře není nic velkého, zatímco prohrát v boji o svobodu není ničím míň než katastrofou, kde nikdo není druhý a kde dokonce i takzvaný vítěz případně prohraje. Život na zemi bez civilizačního, průbojného a stabilizujícího účinku svobodných lidí není ničím jiným než totální pohromou.  

Nejúčinnější neutralizátory naleznete ve vlastním okolí: rodiče, žena/manžel, přítel/přítelkyně, učitelé, šéf, spolupracovníci atd. Jedna věc musí být křišťálově jasná každému, kdo se chce účastnit našeho boje. Nikdy znova nebudete žít úplně „normální“ život a čím víc se oddáte svobodné myšlence, tím méně normální bude. Tím není řečeno, že se váš život stane „nenormálním“. Prostě se jen musíte rozloučit se spoustou obyčejných možností kariéry, těmi „třinácti kamarády do tuctu“, tím přítelem nebo přítelkyní, kteří vás nejspíš milují víc proto, co od vás chtějí, než proto, kdo opravdu jste, a samozřejmě s ctihodností na kterou vás vaši rodiče, snoubenka a vaši učitelé připravují. Nemůžete očekávat poklidný život v buržoazním smyslu toho slova. Ale budete žít skutečný život a co je důležitější: Smysluplný život! 

Je to smutným faktem a obzvláště pro nás, kdo věříme v hodnoty rodinného života a chápeme principiální důležitost řádu a disciplíny, ale jednoduše musíte ignorovat každou dobře míněnou radu od vašich blízkých, abyste se vyhnuli touze po svobodném myšlení a bytí. Když to neuděláte, odvažuji se říci, že vaše motivace nikdy nebyla silná a stejně byste nevydrželi tlak budoucího boje. Mnoho rodičů zastrašuje všemi druhy represí a v některých případech dokonce úplným odmítnutím. Většinou to vychází z jejich ryzí starosti o vás a nebude to ničím více, než zoufalými, ale prázdnými hrozbami. V těch několika případech, kdy opravdu dojde k úplné roztržce, věřím tomu, že příčinou je starost rodiny jen o sebe jakožto správné občany, spíše než o svého umíněnce a nespolehlivého syna nebo dceru. Co se týče přítele a přítelkyně, manžela a ženy, měli by vás milovat proto, kým jste a ne proto, čím jste. Vztah je někdy dost obtížný i bez politického nesouladu.  

frei-19-01-08-kopie.jpg

Když dojdeme k našim politickým nepřátelům, ti nemají proti nám žádné opravdové argumenty. Samozřejmě se pak mohou obrátit k fyzickému násilí, ale většinou stačí vnést pocit strachu mezi své oponenty. Mnoho lidí, kteří přežili tlak ze strany svých milovaných, zkolabují z tohoto paralyzujícího strachu, když tisk zveřejní jejich jména a „Bůh chraň“ obrázky ve spojitosti s nekonečným mediálním řetězem odhalení „nacistů“. A co? Co se může stát? Ano, v několika případech skončil jejich dvojí život a jejich tajemství byla vynesena na světlo. Příjdete o členství v odborech, pryč jsou povrchní známosti, někteří idioti se na vás budou zle dívat. Znovu říkám: a co? O.K., existuje riziko, že ztratíte práci. Ale jen tak z ní neodcházejte; bojujte a sežeňte si dobrého právníka, aby pro vás získal tučné odstupné. Buďte stateční a jednejte jako svobodní lidé, které, jak říkáte, reprezentujete! Nikdy se neplazte a nikdy je nenechte vzít vám vaše práva bez boje. Lidé všeobecně obdivují statečnost a respektují zásadové lidi. Stejně jako se naši nepřátelé obávají takových povahových rysů. Ať máte jakékoliv politické názory, zjistíte, že v dlouhodobém ohledu, jste hlavně posuzováni podle svého osobního chování. Skrz poctivost a čest, slušnost a nebojácnost překonáte nejnegativnější účinky jakéhokoliv mediálního odhalení.

Reklamy

4 komentáře to “Chcete svobodu? Tak si ji vezměte, nebo mlčte!”

  1. Kvalitní článek. Za svobodu se musí bojovat, to bude platit vždycky.

  2. respect for author…

  3. tenhle blog vypada jak z pera p Sedlacka, bezmezna adorace vseho nemeckeho

  4. „Když dojdeme k našim politickým nepřátelům, ti nemají proti nám žádné opravdové argumenty“
    …zajímavé, a já myslel že je to naopak.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: