Židé a nedávná historie 3

Díl 1,

Proti nadvládě židovské menšiny stála v Rakousku, podobně jako v Německu, drtivá většina obyvatelstva, jež však židovskou otázku znala jen z denního života. Protižidovská literatura ve starém Rakousku z konce 19. století existovala jen ve velmi skromném rozsahu – díky silnému vlivu židů u císařského dvora a rakouské vlády.Dokladem protižidovského vědomí českého národa v této době jsou jména K. H. Borovského, J. Nerudy, později P. Bezruče, dr. A. Rašína a dalších.

neruda-a-spol.jpg

U rakouského dvora pociťoval nejvíce, a zatím pasivně odmítal židovský vliv, arcivévoda a následník trůnu František Ferdinand, jenž v zájmu budoucí existence rakouského císařství těžce nesl národní útisk Slováků a Rumunů ze strany Maďarů; Čechů, Jihoslovanů a dalších ze strany rakouských Němců. Mluvčími rakouských Němců v zápase s židovskou nadvládou bylo několik jedinců, např.: Karl Lueger (1844-1910), lidový tribun v boji proti liberalismu a židovstvu, stoupenec říšské myšlenky rakouské, příznivec Františka Ferdinanda. Georg Ritter von Schonerer (1842-1921), člen rakouské poslanecké sněmovny, jeden z vůdců mladého národně-německého (deutschnational) hnutí. Bojoval proti židovské nadvládě v Rakousku a zasazoval se o nejužší spojení Rakouska s Německem. Prof. Rohling, dvorní kazatel. Publikoval spisy Talmudu v německém jazyce. Ve vleklých soudních sporech s rabíny ztratil své jmění, císařem a Církví byl zbaven úřadu. Zemřel v naprosté izolaci v Salzburgu.

V sousedním Německu však již v této době byla v protižidovském smyslu literárně činná celá plejáda vynikajících autorů: Eugen Dühring (1833-1921), filozof, fyzik, ekonom, literární historik. Záhy poznal význam a různorodost jednotlivých ras. Roku 1880 vydal knihu „Die Judenfrage als Frage des Rassencharakters und Steiner Schädlichkeit für Volksexistenz, Sitten und Kultur“. (Židovská otázka jako záležitost rasového charakteru a jeho škodlivosti pro národní existenci, mravy a kulturu). Pojednává o židovské otázce jako o problému rasovém, nikoli náboženském. Tím na sebe uvalil nenávist všech židů, od rabínů až po Marxe. Byl zbaven profesorského úřadu. Po operaci očí zcela oslepl. Skončil bez prostředků  v naprosté izolaci. Otto Glagau, dokázal roku 1876 v Gartenlaube, že pověstný pustošivý krach gründerů nebyl způsoben kapitalistickým hospodářským systémem, nýbrž působením židovských spekulantů a lichvářů. Max Liebermann von Sonnenberg, založil německo-sociální spolek s antisemitským programem, od roku 1887 měl asi čtvrt milionů voličů a tucet poslanců Reichstagu. Theodor Fritsch (nar. 1858), spoluzakladatel Německé sociální strany, v roce 1901 založil časopis „Hamer“ s cílem informovat německou veřejnost  průběžně o židovské otázce. Napsal řadu spisů s touto tématikou. Ještě v 70. letech svého věku, roku 1928, byl odsouzen do vězení za rouhání se (židovskému) Bohu. Adolf Stocker, dvorní kazatel, přenesl židovskou otázku z oblasti literární do lidových schůzí a tím do praktické politiky. Pro svou otevřenou kritiku židů upadl v nemilost u kancléře Bismarcka a později u Viléma II., roku 1891 byl na přání dvorních židů propuštěn beze slova uznání z císařských služeb.

Tvrzení, že antisemitismus byl do Německa importován z carského Ruska (Konrád Heiden), je scestné. Německý antisemitismus některými událostmi v carském Rusku (kupř. Sionské protokoly, rituální vraždy na území carského Ruska, apod.) pouze získal další argumenty pro své opodstatnění. V Německu vznikla na sklonku 19. století a na počátku 20. století antisemitská literatura, čerpající z denní praxe i z židovského ortodoxního fondu, dosáhla vynikající vědecké úrovně a mohla sloužit jako pramen poučení ostatním antisemitským hnutím v Evropě. Antisemitské hnutí sílilo i v dalších evropských státech, např. ve Francii, v Polsku, v rakouských zemích i jinde. Se vzrůstem hospodářské, finanční a politické moci židů ve státě, rostla i nenávist lidu k této moci v kterékoliv zemi. Důkazem síly antisemitského hnutí v Evropě 19. století bylo konání antisemitského kongresu v roce 1881.

my-nicmy-zidi-sm.jpg

Při troše politické prozíravosti šlo předpokládat, že plody protižidovské literatury dříve či později proniknou z Německa široce i do zemí rakouských; bylo v nich příliš mnoho pravdy, i když hořké, ba v mnohých případech zoufalé. Pro židovstvo klíčilo nebezpečí masového rozšíření národního organizovaného hnutí protižidovského, jehož vzplanutí se zdálo být jen otázkou času.

Toť přiblížení historie židovské otázky v nedávné minulosti. Neposlušně mě napadá myšlenka, kam až za těch několik desítek let absolutní nekontrolovanosti rozmachu židovství, toto náboženské hnutí dospělo? Kam až sahají nitky vlivu mocných židů? Buďme neposlušní a hledejme pravdu poznání, hledejme klíč ke svobodě!

Reklamy

7 komentářů to “Židé a nedávná historie 3”

 1. ˇKarel Srb Says:

  Skvělý článek, jen tak dál.

 2. Velmi zajímavý článek.Číst ho a udělat si vlastní názor snad není zločinem.Nebo ano?? Toť ale otázka…… :o)

 3. dobry clanek . ale taky mnho lidi by se melo uvedomit podvod zida Zelezneho s zidem Lauderem z usa . vse bylo dopredu pripraveno . kolik penez asi skoncilo v kapsach politiku , kteri se postarali za zaruceni investic zida Laudera . bojkotujte zidonovu . je to nejvetsi odpad civilizace .

 4. Co z toho , pravdu mají ti kteří jsou u kormidel,nám zbude veslovat,nebo odjet na pustý ostrov!

 5. ˇKarel Srb Says:

  Jde hlavně o to tímto způsobem neustále probírat
  židovskou otázku – protože ta je alfou a omegou
  k pochopení všeho dění. To je realita. Vím o čem
  mluvím – studuji židovsko-zednářskou problematiku
  10 let a přečetl jsem na toto téma desítky obsáhlých
  děl (většinou zahraničních). Židovstvo ovládlo vlády
  a finance národů téměř bezezbytku. Ale oni chtějí
  univerzální diktaturu – takovou které by se lidstvo
  klanělo!! Proto zotročují národy pod sjednocenou
  (jimi) Evropou která je pouhým předstupněm k
  sjednocení světa a vytvoření jediného světového
  státu – One World. POD VLÁDOU ŽIDOVSKÉHO
  KRÁLE A ŽIDOVSKÉ KNĚŽSKÉ ARISTOKRACIE!
  To je sen světových židovských pohlavárů!!

 6. Velmi zajímavý článek (respektive serie článků). Jen houšť!

 7. – Podivejte se nejdriv do svyho rodokmene decka a pak do zrcadla!
  – hadam nikdy na zemi uz nebude jerusalemsky chram a knezi! nejtvrdsi sioniste by po vzniku chramu byli zrejme automaticky ‚exkomunikovani‘ z naroda a mnozi jsou i ted uz mimo, maji jen ty chemicky geny, stejne jako vy a ja.
  zidovsky narod je rozdroben vice nez krestane!
  udelejte krestanum jednoho papeze a pozerou se (Legenda o antikristu 1899)!
  Vite proc je cesko nejateistictejsi?
  hadam kvuli rodinnemu zakonu nekdy pred maii terezii, kdy se nadpocetne deti stavaly nemanzelskymi a krtily se jen na oko.
  v mnohych rodinach doted zustava odpor ke katolictvi diky zidovskym korenum ala milada horakova. takovym liden nezbyva nic jineho nez ateismus (KSC, kolektivni proamericke huraa v ODS, cesky pseudosionismus ’68 a v pravni sfere, apatie vuci utrpeni druhe strany, ironie, strejckovani, za co se bezny zid stydi, v nejlepsim pripade z negativni strany jsou vlaznymi evangeliky)
  – tv nova se zlepsila, zhnile veci jsou na Nova Cinema, nadrzovani svym lidem je potlaceno (napr. novy X-faktor)
  – a co pozitivniho jste mohli po svych zidovskych predcich zdedit?
  – soucit s trpicim,
  – touhu vymknout se z okovu a vyniknout v tom, na co mam
  – vyuzit prilezitosti, co prinasi doba a nehrat si na don quichota
  – nekompromisnost v moralni oblasti a v racionalnim planovani projektu
  – cistou hlavu
  – tvrdohlavost
  jestli se nepletu uz nejde o Zidy jako bozi lid, ale jen trosky, ktere se mezi sebou zerou a tlupuji, vas

  soplik

  ‚hvezdu, na cele mas‘

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: